TNPW060337K4FEEA
Mfr.Part #
TNPW060337K4FEEA
Description
RES 37.4K OHM 1% 1/10W 0603
Max Operating Temperature :
125°C
Series :
TNPW e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Power Rating :
100mW
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
37.4kOhms
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Ratings :
AEC-Q200
Composition :
Thin Film
Contact Plating :
Tin
Datasheets
TNPW060337K4FEEA
Vishay / Dale TNPW060337K4FEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 37.4kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C