TNPW060337K0BEEA
Mfr.Part #
TNPW060337K0BEEA
Description
RES 37K OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Voltage - Rated :
75V
Resistance :
37kOhms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Ratings :
AEC-Q200
Termination :
SMD/SMT
Max Power Dissipation :
100mW
Height :
558.8μm
Length :
1.6002mm
Voltage - Rated DC :
50V
Min Operating Temperature :
-55°C
2
Case Code (Imperial) :
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Supplier Device Package :
Tolerance :
±0.1%
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Series :
TNPW e3
Weight :
2.012816mg
Contact Plating :
Tin
Width :
838.2μm
Number of Pins :
2
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power Rating :
63mW
Case Code (Metric) :
Datasheets
TNPW060337K0BEEA
Vishay / Dale TNPW060337K0BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 37kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C