TNPW060336K5DHEA
Mfr.Part #
TNPW060336K5DHEA
Description
RES 36.5K OHM 0.5% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
36.5kOhms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Composition :
Thin Film
Voltage - Rated DC :
50V
Factory Lead Time :
13 Weeks
Datasheets
TNPW060336K5DHEA
Vishay / Dale TNPW060336K5DHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 36.5kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C