TNPW0603360RFHTA
Mfr.Part #
TNPW0603360RFHTA
Description
RES 360 OHM 1% 1/10W 0603
Tolerance :
±1%
1 (Unlimited)
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power Rating :
100mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Feature :
Military
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Max Operating Temperature :
125°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
360Ohms
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Series :
TNPW
Datasheets
TNPW0603360RFHTA
Vishay / Dale TNPW0603360RFHTA
TNPW Series, Thin Film, 360Ohms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C