TNPW0603360RDEEA
Mfr.Part #
TNPW0603360RDEEA
Description
RES 360 OHM 0.5% 1/10W 0603
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Ratings :
AEC-Q200
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±0.5%
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
100mW
Contact Plating :
Tin
Resistance :
360Ohms
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Series :
TNPW e3
Datasheets
TNPW0603360RDEEA
Vishay / Dale TNPW0603360RDEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 360Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C