TNPW060335R7BEEN
Mfr.Part #
TNPW060335R7BEEN
Description
RES 35.7 OHM 0.1% 1/10W 0603
Min Operating Temperature :
-55°C
Supplier Device Package :
Width :
838.2μm
Series :
TNPW e3
Ratings :
AEC-Q200
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
1.6002mm
Height :
558.8μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Contact Plating :
Tin
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
100mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
35.7Ohms
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power Rating :
100mW
Datasheets
TNPW060335R7BEEN
Vishay / Dale TNPW060335R7BEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 35.7Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C