TNPW060335K7FHTA
Mfr.Part #
TNPW060335K7FHTA
Description
RES 35.7K OHM 1% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Series :
TNPW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Feature :
Military
Power Rating :
100mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Resistance :
35.7kOhms
Datasheets
TNPW060335K7FHTA
Vishay / Dale TNPW060335K7FHTA
TNPW Series, Thin Film, 35.7kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C