TNPW060334R0BETA
Mfr.Part #
TNPW060334R0BETA
Description
RES 34 OHM 0.1% 1/10W 0603
Thin Film
Height :
558.8μm
Max Power Dissipation :
100mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Military Standard :
Not
Width :
838.2μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
34Ohms
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Published :
Length :
1.6002mm
Non-RoHS Compliant
Depth :
850μm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
TNPW060334R0BETA
Vishay / Dale TNPW060334R0BETA
TNPW Series, Thin Film, 34Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C