TNPW060334K8FHTA
Mfr.Part #
TNPW060334K8FHTA
Description
RES 34.8K OHM 1% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power Rating :
100mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Series :
TNPW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Resistance :
34.8kOhms
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Contact Plating :
Lead, Tin
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Feature :
Military
Datasheets
TNPW060334K8FHTA
Vishay / Dale TNPW060334K8FHTA
TNPW Series, Thin Film, 34.8kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C