TNPW060334K8BEEA
Mfr.Part #
TNPW060334K8BEEA
Description
RES 34.8K OHM 0.1% 1/10W 0603
Contact Plating :
Tin
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Ratings :
AEC-Q200
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Width :
838.2μm
Power Rating :
100mW
Termination :
SMD/SMT
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Case Code (Metric) :
Weight :
2.012816mg
Depth :
850μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Power Dissipation :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated :
75V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Terminations :
2
Height :
558.8μm
Max Operating Temperature :
125°C
Resistance :
34.8kOhms
Military Standard :
Not
Tolerance :
±0.1%
Series :
TNPW e3
Length :
1.6mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
TNPW060334K8BEEA
Vishay / Dale TNPW060334K8BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 34.8kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C