TNPW060333R2FHEA
Mfr.Part #
TNPW060333R2FHEA
Description
RES 33.2 OHM 1% 1/10W 0603
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated DC :
75V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Ratings :
AEC-Q200
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
100mW
Resistance :
33.2Ohms
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Length :
1.6mm
Tape and Reel (TR)
Military Standard :
Not
Depth :
850μm
Series :
TNPW e3
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Contact Plating :
Tin
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Published :
Datasheets
TNPW060333R2FHEA
Vishay / Dale TNPW060333R2FHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 33.2Ohms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C