TNPW060333R2FETA
Mfr.Part #
TNPW060333R2FETA
Description
RES 33.2 OHM 1% 1/10W 0603
Contact Plating :
Lead, Tin
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Feature :
Military
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Series :
TNPW
Power Rating :
100mW
Max Operating Temperature :
125°C
Published :
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
33.2Ohms
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
TNPW060333R2FETA
Vishay / Dale TNPW060333R2FETA
TNPW Series, Thin Film, 33.2Ohms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C