TNPW060330K1DHEA
Mfr.Part #
TNPW060330K1DHEA
Description
RES 30.1K OHM 0.5% 1/10W 0603
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Tolerance :
±0.5%
Number of Terminations :
2
Case Code (Imperial) :
Series :
TNPW e3
Supplier Device Package :
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
30.1kOhms
Published :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
REACH SVHC :
Unknown
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Voltage - Rated :
75V
Composition :
Thin Film
Contact Plating :
Tin
Radiation Hardening :
No
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated DC :
50V
Ratings :
AEC-Q200
Datasheets
TNPW060330K1DHEA
Vishay / Dale TNPW060330K1DHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 30.1kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C