TNPW0603300RFHTA
Mfr.Part #
TNPW0603300RFHTA
Description
RES 300 OHM 1% 1/10W 0603
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Composition :
Thin Film
Contact Plating :
Lead, Tin
Series :
TNPW
Power Rating :
100mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Max Operating Temperature :
125°C
Resistance :
300Ohms
Radiation Hardening :
No
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Min Operating Temperature :
-55°C
Feature :
Military
Tolerance :
±1%
Datasheets
TNPW0603300RFHTA
Vishay / Dale TNPW0603300RFHTA
TNPW Series, Thin Film, 300Ohms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C