TNPW0603284KDHEA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW0603284KDHEA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 284K OHM 0.5% 1/10W 0603
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±0.5%
Supplier Device Package :
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
284kOhms
Contact Plating :
Tin
Power Rating :
100mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Series :
TNPW e3
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated DC :
50V
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Composition :
Thin Film
Radiation Hardening :
No
Number of Pins :
2
Datasheets
TNPW0603284KDHEA
Vishay / Dale TNPW0603284KDHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 284kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C