TNPW060327K0FETA
Mfr.Part #
TNPW060327K0FETA
Description
RES 27K OHM 1% 1/10W 0603
Contact Plating :
Lead, Tin
Series :
TNPW
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
27kOhms
Max Operating Temperature :
125°C
Power Rating :
100mW
Number of Terminations :
2
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Supplier Device Package :
Feature :
Military
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
TNPW060327K0FETA
Vishay / Dale TNPW060327K0FETA
TNPW Series, Thin Film, 27kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C