TNPW060326K4BETA
Mfr.Part #
TNPW060326K4BETA
Description
RES 26.4K OHM 0.1% 1/10W 0603
Resistance :
26.4kOhms
0603 (1608 Metric)
Max Operating Temperature :
125°C
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Feature :
Military
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
100mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Series :
TNPW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Supplier Device Package :
Datasheets
TNPW060326K4BETA
Vishay / Dale TNPW060326K4BETA
TNPW Series, Thin Film, 26.4kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C