TNPW060325R2DHEA
Mfr.Part #
TNPW060325R2DHEA
Description
RES 25.2 OHM 0.5% 1/10W 0603
Tolerance :
±0.5%
Case Code (Metric) :
Contact Plating :
Tin
Voltage - Rated DC :
50V
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
25.2Ohms
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Supplier Device Package :
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
TNPW e3
Ratings :
AEC-Q200
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Datasheets
TNPW060325R2DHEA
Vishay / Dale TNPW060325R2DHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 25.2Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C