TNPW060324K9DHEA
Mfr.Part #
TNPW060324K9DHEA
Description
RES 24.9K OHM 0.5% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Published :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Military Standard :
Not
Length :
1.6mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Depth :
850μm
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Series :
TNPW e3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Contact Plating :
Tin
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Lead Free :
Lead Free
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
24.9kOhms
Power Rating :
63mW
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated DC :
50V
Datasheets
TNPW060324K9DHEA
Vishay / Dale TNPW060324K9DHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 24.9kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C