TNPW060324K9BXTA
Mfr.Part #
TNPW060324K9BXTA
Description
RES 24.9K OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Packing Method :
TR, CARDBOARD, 7 INCH
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
JESD-609 Code :
e0
Contact Plating :
Lead, Tin
Feature :
Military
Construction :
RECTANGULAR
Factory Lead Time :
13 Weeks
Resistance :
24.9kohm
2
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE: 75V
Tolerance :
±0.1%
Pbfree Code :
No
Working Voltage :
75V
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Series :
TNPW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power Rating :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Surface Mount :
yes
Datasheets
TNPW060324K9BXTA
Vishay / Dale TNPW060324K9BXTA
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, TNPW Series, Thin Film, 24.9kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C