TNPW060324K0BETA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW060324K0BETA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 24K OHM 0.1% 1/10W 0603
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Voltage - Rated DC :
75V
Factory Lead Time :
13 Weeks
Composition :
Thin Film
Military Standard :
Not
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Max Power Dissipation :
100mW
Depth :
850μm
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
Width :
838.2μm
Height :
558.8μm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
125°C
Number of Pins :
2
Power Rating :
100mW
Series :
TNPW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Military
Resistance :
24kOhms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Radiation Hardening :
No
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Length :
1.6002mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Supplier Device Package :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
TNPW060324K0BETA
Vishay / Dale TNPW060324K0BETA
TNPW Series, Thin Film, 24kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C