TNPW060324K0BEEC
Mfr.Part #
TNPW060324K0BEEC
Description
RES 24K OHM 0.1% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Resistance :
24kOhms
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
100mW
Datasheets
TNPW060324K0BEEC
Vishay / Dale TNPW060324K0BEEC
TNPW e3 Series, Thin Film, 24kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C