TNPW0603249KFHEA
Mfr.Part #
TNPW0603249KFHEA
Description
RES 249K OHM 1% 1/10W 0603
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Power Rating :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Depth :
850μm
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Series :
TNPW e3
Factory Lead Time :
13 Weeks
Ratings :
AEC-Q200
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Military Standard :
Not
Length :
1.6mm
Contact Plating :
Tin
Max Operating Temperature :
125°C
Resistance :
249kOhms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
TNPW0603249KFHEA
Vishay / Dale TNPW0603249KFHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 249kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C