TNPW0603249KBYEA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW0603249KBYEA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 249K OHM 0.1% 1/10W 0603
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Resistance :
249kOhms
Power Rating :
100mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±0.1%
Number of Terminations :
2
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Composition :
Thin Film
Ratings :
AEC-Q200
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Factory Lead Time :
12 Weeks
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package :
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Series :
TNPW e3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
TNPW0603249KBYEA
Vishay / Dale TNPW0603249KBYEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 249kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C