TNPW060323R7BEEA
Mfr.Part #
TNPW060323R7BEEA
Description
RES 23.7 OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Max Power Dissipation :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Contact Plating :
Tin
2
Width :
838.2μm
Height :
558.8μm
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Length :
1.6002mm
Power Rating :
63mW
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated DC :
50V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Operating Temperature :
125°C
Resistance :
23.7Ohms
Datasheets
TNPW060323R7BEEA
Vishay / Dale TNPW060323R7BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 23.7Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C