TNPW060323K7FEEA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW060323K7FEEA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 23.7K OHM 1% 1/10W 0603
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Resistance :
23.7kOhm
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Mounting Feature :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Surface Mount :
yes
Working Voltage :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Additional Feature :
LASER TRIMMABLE; PRECISION; RATED AC VOLTAGE: 75V
Factory Lead Time :
13 Weeks
Tolerance :
±1%
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Depth :
850μm
Published :
Contact Plating :
Tin
Series :
TNPW e3
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Ratings :
AEC-Q200
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Military Standard :
Not
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
ECCN Code :
EAR99
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Radiation Hardening :
No
Number of Terminations :
2
Composition :
Thin Film
Datasheets
TNPW060323K7FEEA
Vishay / Dale TNPW060323K7FEEA
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, TNPW e3 Series, Thin Film, 23.7kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C