TNPW060323K7BETA
Mfr.Part #
TNPW060323K7BETA
Description
RES 23.7K OHM 0.1% 1/10W 0603
13 Weeks
Length :
1.6002mm
Max Operating Temperature :
125°C
Resistance :
23.7kOhms
Height :
558.8μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Min Operating Temperature :
-55°C
Composition :
Thin Film
Max Power Dissipation :
100mW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Published :
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
100mW
Width :
838.2μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Supplier Device Package :
Datasheets
TNPW060323K7BETA
Vishay / Dale TNPW060323K7BETA
TNPW Series, Thin Film, 23.7kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C