TNPW060323K7BEEA
Mfr.Part #
TNPW060323K7BEEA
Description
RES 23.7K OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Case Code (Metric) :
Series :
TNPW e3
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated DC :
50V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Power Dissipation :
100mW
Height :
558.8μm
Ratings :
AEC-Q200
Contact Plating :
Tin
Resistance :
23.7kOhms
Composition :
Thin Film
Case Code (Imperial) :
Width :
800μm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Max Operating Temperature :
125°C
Weight :
2.012816mg
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Voltage - Rated :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Radiation Hardening :
No
REACH SVHC :
Unknown
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Length :
1.6002mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
Power Rating :
63mW
Datasheets
TNPW060323K7BEEA
Vishay / Dale TNPW060323K7BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 23.7kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C