TNPW060323K2DEEA
Mfr.Part #
TNPW060323K2DEEA
Description
RES 23.2K OHM 0.5% 1/10W 0603
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Tolerance :
±0.5%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
23.2kOhms
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Composition :
Thin Film
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
TNPW e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Contact Plating :
Tin
Max Operating Temperature :
125°C
Power Rating :
100mW
Datasheets
TNPW060323K2DEEA
Vishay / Dale TNPW060323K2DEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 23.2kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C