TNPW060323K2BYEA
Mfr.Part #
TNPW060323K2BYEA
Description
RES 23.2K OHM 0.1% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Power Rating :
100mW
Contact Plating :
Tin
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Composition :
Thin Film
Depth :
850μm
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±0.1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, LASER TRIMMABLE, PRECISION, RATED AC VOLTAGE: 75V
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Resistance :
23.2kOhm
Series :
TNPW e3
Construction :
Chip
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Working Voltage :
75V
Mount :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Military Standard :
Not
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Pbfree Code :
yes
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
TNPW060323K2BYEA
Vishay / Dale TNPW060323K2BYEA
FIXED RESISTOR TNPW e3 Series, Thin Film, 23.2kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C