TNPW060323K2BHEA
Mfr.Part #
TNPW060323K2BHEA
Description
RES 23.2K OHM 0.1% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
23.2kOhms
Series :
TNPW e3
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Ratings :
AEC-Q200
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Power Rating :
100mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
TNPW060323K2BHEA
Vishay / Dale TNPW060323K2BHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 23.2kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C