TNPW0603237KBETA
Mfr.Part #
TNPW0603237KBETA
Description
RES 237K OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Height :
558.8μm
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
100mW
Width :
838.2μm
Max Power Dissipation :
100mW
Published :
Factory Lead Time :
13 Weeks
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Supplier Device Package :
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Feature :
Military
Series :
TNPW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
1.6002mm
Resistance :
237kOhms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
TNPW0603237KBETA
Vishay / Dale TNPW0603237KBETA
TNPW Series, Thin Film, 237kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C