TNPW060322K6BXTA
Mfr.Part #
TNPW060322K6BXTA
Description
RES 22.6K OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Tolerance :
±0.1%
Thin Film
Construction :
RECTANGULAR
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Resistance :
22.6kOhm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Power Rating :
100mW
Number of Terminations :
2
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Military
Packing Method :
TR, CARDBOARD, 7 INCH
JESD-609 Code :
e0
Factory Lead Time :
13 Weeks
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE: 75V
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Surface Mount :
yes
Series :
TNPW
ECCN Code :
EAR99
Working Voltage :
75V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Mounting Feature :
Surface Mount
Contact Plating :
Lead, Tin
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Pbfree Code :
Datasheets
TNPW060322K6BXTA
Vishay / Dale TNPW060322K6BXTA
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, TNPW Series, Thin Film, 22.6kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C