TNPW060322K3BEEA
Mfr.Part #
TNPW060322K3BEEA
Description
RES 22.3K OHM 0.1% 1/10W 0603
Series :
TNPW e3
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
63mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Power Dissipation :
100mW
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Number of Pins :
2
Length :
1.6002mm
Height :
558.8μm
Resistance :
22.3kOhms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Voltage - Rated DC :
50V
Min Operating Temperature :
-55°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Width :
838.2μm
Datasheets
TNPW060322K3BEEA
Vishay / Dale TNPW060322K3BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 22.3kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C