TNPW060322K1BYEA
Mfr.Part #
TNPW060322K1BYEA
Description
RES 22.1K OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Military Standard :
Not
Tolerance :
±0.1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Operating Temperature :
125°C
Radiation Hardening :
No
Resistance :
22.1kOhms
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Power Rating :
100mW
Ratings :
AEC-Q200
Series :
TNPW e3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Depth :
850μm
Contact Plating :
Tin
Length :
1.6mm
Datasheets
TNPW060322K1BYEA
Vishay / Dale TNPW060322K1BYEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 22.1kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C