TNPW0603226KFHEA
Mfr.Part #
TNPW0603226KFHEA
Description
RES 226K OHM 1% 1/10W 0603
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Contact Plating :
Tin
Military Standard :
Not
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Number of Terminations :
2
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, LASER TRIMMABLE, PRECISION, RATED AC VOLTAGE: 75V
Mounting Feature :
Surface Mount
Surface Mount :
yes
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Resistance :
226kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Pbfree Code :
yes
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Ratings :
AEC-Q200
Construction :
Chip
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
ECCN Code :
EAR99
Factory Lead Time :
13 Weeks
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Depth :
850μm
Power Rating :
100mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Working Voltage :
75V
Tolerance :
±1%
Radiation Hardening :
No
Datasheets
TNPW0603226KFHEA
Vishay / Dale TNPW0603226KFHEA
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, TNPW e3 Series, Thin Film, 226kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C