TNPW0603223KBHTA
Mfr.Part #
TNPW0603223KBHTA
Description
RES 223K OHM 0.1% 1/10W 0603
Max Operating Temperature :
125°C
Series :
TNPW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Resistance :
223kOhms
Tolerance :
±0.1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
100mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Feature :
Military
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Datasheets
TNPW0603223KBHTA
Vishay / Dale TNPW0603223KBHTA
TNPW Series, Thin Film, 223kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C