TNPW060320R5FHEA
Mfr.Part #
TNPW060320R5FHEA
Description
RES 20.5 OHM 1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Published :
Series :
TNPW e3
Length :
1.6mm
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Resistance :
20.5Ohms
Min Operating Temperature :
-55°C
Military Standard :
Not
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Ratings :
AEC-Q200
Power Rating :
100mW
Depth :
850μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Contact Plating :
Tin
Datasheets
TNPW060320R5FHEA
Vishay / Dale TNPW060320R5FHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 20.5Ohms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C