TNPW0603200RFEEA
Mfr.Part #
TNPW0603200RFEEA
Description
RES 200 OHM 1% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±1%
Series :
TNPW e3
Resistance :
200Ohms
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Ratings :
AEC-Q200
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Power Rating :
100mW
Contact Plating :
Tin
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Radiation Hardening :
No
Published :
Datasheets
TNPW0603200RFEEA
Vishay / Dale TNPW0603200RFEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 200Ohms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C