TNPW0603200KDETA
Mfr.Part #
TNPW0603200KDETA
Description
RES 200K OHM 0.5% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Feature :
Military
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
200kOhms
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Voltage - Rated :
75V
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
155°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
100mW
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Series :
TNPW
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Case Code (Metric) :
Datasheets
TNPW0603200KDETA
Vishay / Dale TNPW0603200KDETA
TNPW Series, Thin Film, 200kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C