TNPW06031K80BEEA
Mfr.Part #
TNPW06031K80BEEA
Description
RES 1.8K OHM 0.1% 1/10W 0603
Stock
303
In Stock :
303
Chip Resistor - Surface Mount
Military Standard :
Not
Supplier Device Package :
0603
Published :
2013
Height :
558.8μm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Length :
1.6mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Weight :
2.012816mg
Power Rating :
100mW
Radiation Hardening :
No
Series :
TNPW e3
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Depth :
850μm
Contact Plating :
Tin
Width :
800μm
Max Power Dissipation :
100mW
Case Code (Imperial) :
13 Weeks
Ratings :
AEC-Q200
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
1.8kOhms
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated :
75V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
TNPW06031K80BEEA
Vishay / Dale TNPW06031K80BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 1.8kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C