TNPW06031K54FHEA
Mfr.Part #
TNPW06031K54FHEA
Description
RES 1.54K OHM 1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Ratings :
AEC-Q200
Military Standard :
Not
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Power Rating :
100mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Tolerance :
±1%
Resistance :
1.54kOhms
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
TNPW e3
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Depth :
850μm
Length :
1.6mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Contact Plating :
Tin
Supplier Device Package :
Datasheets
TNPW06031K54FHEA
Vishay / Dale TNPW06031K54FHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 1.54kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C