TNPW06031K50BHEA
Mfr.Part #
TNPW06031K50BHEA
Description
RES 1.5K OHM 0.1% 1/10W 0603
Tape and Reel (TR)
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Length :
1.6mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Composition :
Thin Film
Radiation Hardening :
No
Max Operating Temperature :
125°C
Depth :
850μm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Resistance :
1.5kOhms
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
TNPW e3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
100mW
Published :
Military Standard :
Not
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Contact Plating :
Tin
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Supplier Device Package :
Datasheets
TNPW06031K50BHEA
Vishay / Dale TNPW06031K50BHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 1.5kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C