TNPW06031K43DHEA
Mfr.Part #
TNPW06031K43DHEA
Description
RES 1.43K OHM 0.5% 1/10W 0603
Series :
TNPW e3
Ratings :
AEC-Q200
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Resistance :
1.43kOhms
Power Rating :
63mW
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Supplier Device Package :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
TNPW06031K43DHEA
Vishay / Dale TNPW06031K43DHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 1.43kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C