TNPW06031K33BXEA
Mfr.Part #
TNPW06031K33BXEA
Description
RES 1.33K OHM 0.1% 1/10W 0603
Contact Plating :
Tin
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Length :
1.6mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
13 Weeks
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
1.33kOhms
Military Standard :
Not
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Series :
TNPW e3
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Power Rating :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Min Operating Temperature :
-55°C
Depth :
850μm
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
TNPW06031K33BXEA
Vishay / Dale TNPW06031K33BXEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 1.33kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C