TNPW0603191KFHTA
Mfr.Part #
TNPW0603191KFHTA
Description
RES 191K OHM 1% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
191kOhms
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Power Rating :
100mW
Datasheets
TNPW0603191KFHTA
Vishay / Dale TNPW0603191KFHTA
TNPW Series, Thin Film, 191kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C