TNPW0603187RBECN
Mfr.Part #
TNPW0603187RBECN
Description
RES 187 OHM 0.1% 1/10W 0603
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Series :
TNPW
Feature :
Military
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Power Rating :
100mW
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Number of Terminations :
2
Published :
Resistance :
187Ohms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Supplier Device Package :
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
TNPW0603187RBECN
Vishay / Dale TNPW0603187RBECN
TNPW Series, Thin Film, 187Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C