TNPW0603182RBEEA
Mfr.Part #
TNPW0603182RBEEA
Description
RES 182 OHM 0.1% 1/10W 0603
0603 (1608 Metric)
Ratings :
AEC-Q200
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Radiation Hardening :
No
Min Operating Temperature :
-55°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Composition :
Thin Film
Max Operating Temperature :
125°C
Series :
TNPW e3
Power Rating :
100mW
2
Height :
558.8μm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Width :
838.2μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
182Ohms
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Termination :
SMD/SMT
Supplier Device Package :
Length :
1.6002mm
Voltage - Rated :
75V
Factory Lead Time :
13 Weeks
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Contact Plating :
Tin
Case Code (Imperial) :
Published :
Weight :
2.012816mg
Max Power Dissipation :
100mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Datasheets
TNPW0603182RBEEA
Vishay / Dale TNPW0603182RBEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 182Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C