TNPW0603165KBXTA
Mfr.Part #
TNPW0603165KBXTA
Description
RES 165K OHM 0.1% 1/10W 0603
Resistance :
165kOhms
Power Rating :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Datasheets
TNPW0603165KBXTA
Vishay / Dale TNPW0603165KBXTA
TNPW Series, Thin Film, 165kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C