TNPW0603162KBHTA
Mfr.Part #
TNPW0603162KBHTA
Description
RES 162K OHM 0.1% 1/10W 0603
Resistance :
162kOhms
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Feature :
Military
Series :
TNPW
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
100mW
Datasheets
TNPW0603162KBHTA
Vishay / Dale TNPW0603162KBHTA
TNPW Series, Thin Film, 162kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C